ZTM: Mobilis dostarczy 50 nowych autobusów

Region

Rozstrzygnięto przetarg ZTM na obsługę komunikacyjną. Najniższą stawkęza wozokilometr złożyła firma Mobilis. I to ona wprowadzi do ruchu 50 nowych przegubowych autobusów.

O kontrakt na obsługę komunikacyjną ubiegały się trzy firmy – Mobilis, Veolia Transport oraz ITS Michalczewski. Oferty złożone w przetargu zostały otwarte 28 kwietnia. Najniższą stawkę 7,56 złotych brutto zaoferował Mobilis. Po rozpatrzeniu ewentualnych protestów ZTM niebawem podpisze umowę z wykonawcą.

Umowa z Mobilisem zostanie zawarta do końca listopada 2018 roku. Autobusy będą wprowadzane do ruchu etapami. Pierwsze wyjadą na trasy pół roku po podpisaniu umowy. Ostatnie – 4 miesiące później, czyli 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wozy będą obsługiwały najbardziej obciążone linie na terenie całej sieci komunikacyjnej. Rocznie wykonają ok. 4 milionów wozokilometrów. Pasażerowie będą w nich podróżować niemal komfortowo.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.