Zostań świętym Mikołajem

Region

Na terenie powiatu pruszkowskiego trwa 10. edycja akcji charytatywnej „Zostań św. Mikołajem”. Wolontariusze prowadzą zbiórkę produktów, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

Pomysł o stworzeniu takiej akcji zrodził się w 2006 roku, w głowach 20 osób – członków 41. Pruszkowskiej Drużyny Harcerskiej Sokół. Wtedy też rozmieszczono „pudła” ozdobione gwiazdkami w 12 pruszkowskich sklepach. Przez kolejne lata inicjatywa rozwijała się. Cztery lata temu zaangażowała się cała drużyna z ZHP Hufiec Pruszków, dodatkowo do współpracy włączyli się Bank Żywności SOS w Warszawie oraz Urząd Miasta w Pruszkowie.
 
Organizatorzy podkreślają, że produkty zawsze trafiają do potrzebujących mieszkańców powiatu pruszkowskiego. – Akcja cały czas trwa, aż do dnia 20 grudnia. Następnie tworzymy paczki z zebranych artykułów i 22 grudnia rozwozimy je. Posiadamy listy osób z MOPS-u, GOPS-u, harcerską, wywiadu środowiskowego, ze szkół czy osób, które same się do nas zgłosiły. Zapewniamy, że paczki trafiają do odpowiednich rodzin – wyjaśnia Artur Pawełczyński, jeden z organizatorów akcji charytatywnej „Zostań św. Mikołajem”.
 
Każda osoba o dobrym sercu może podarować innym rodzinom trochę szczęścia. Wystarczy w jednym z wyznaczonych sklepów na terenie powiatu pruszkowskiego pozostawić wybrany artykuł spożywczy. Które z nich są najbardziej potrzebne? – Wszystkie produktu codziennego użytku m.in. cukier, sól, makaron, ryż, konserwy, przetwory owocowe. Bardzo ważne są także słodycze, chodzi o to aby trochę osłodzić dzieciakom nadchodzące święta – mówi Pawełczyński.
 
Każdego roku wolontariusze zbierają kilka ton żywności. Listę sklepów, w których można zostawić darowizny znajduje się tutaj. Akcję można śledzić także na facebooku.

Film przestawiający przebieg ubiegłorocznej akcji charytatywnej:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.