ZOL w Pruszkowie otwarty

W piątek, 10 marca, został otwarty Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Pruszkowie. Na uroczystości pojawił się Członek Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy mieści się przy ul. Armii Krajowej 2/4, został otwarty w maju 2011 roku. Do tej pory pomieszczenia na parterze zajmowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie. Teraz są one wyremontowane i czekają na podopiecznych. To kolejnych 26 łóżek dla osób, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego lub operacyjnego. Choć nie wymagają dalszej hospitalizacji, to potrzebują one dalszej opieki ze względu na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania. ZOL zapewnia całodobową pielęgnację i rehabilitacje pod nadzorem lekarza. W sumie w pruszkowskim zakładzie, po przeorganizowaniu I i II piętra, placówka do końca roku będzie mogła przyjąć 80 pacjentów. Będzie to możliwe także dzięki renegocjacji kontraktu umowy z NFZ.

Na parterze budynku powstały pokoje z łazienkami. Stanęło tam 26 najwyższej klasy łóżek dla osób przewlekle leżących. Łóżka są wyposażone w elektryczne podnoszenie i materace przeciwodleżynowe.
Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski – Zarząd Powiatu Pruszkowskiego będzie robić wszystko, żeby takich obiektów było więcej. Jest to bardzo ważne – opieka nad osobami starszymi i z niepełnosprawnościami jest coraz większym wyzwaniem, ale przede wszystkim obowiązkiem odpowiedzialnego samorządu.

Wyposażenie w ZOL-u będzie opatrzone znanym serduszkiem. Wszystkie łóżka w budynku i kilkanaście wózków inwalidzkich, podnośnik dla cięższych pacjentów oraz fotel kąpielowy są darem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas otwarcia, jednym z gości była Członkini Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. – Jest bardzo pięknie, bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc w wyposażeniu tego miejsca i deklaruję dalszą pomoc, w miarę naszych możliwości. W pewnym momencie zauważyliśmy problem geriatrii, której poświęciliśmy 5 naszych Finałów i kupiliśmy sprzęt dla około 314 oddziałów i ZOL-i za prawie 100 mln zł! – powiedziała.

Podziękowania przekazał Starosta Pruszkowski – W imieniu Zarządu i Rady Powiatu oraz wszystkich Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego składam ogromne podziękowania dla całej Fundacji WOŚP na czele z Panem Jurkiem Owsiakiem Prezesem Fundacji i Panią Lidią Niedźwiedzką-Owsiak Członkiem Zarządu Fundacji, za to kolosalne wsparcie. Z całego serca dziękujemy.

W uroczystości otwarcia udział wzięli: Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski, Członkowie Zarządu Powiatu: Agnieszka Kuźmińska i Wojciech Herner, Rafał Sieradzki Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Siekierko Radny Powiatowy i Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak Członek Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Magdalena Naparty dyrektor PSSE w Pruszkowie oraz Robert Krawczyk dyrektor SPZZOZ wraz z zespołem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “ZOL w Pruszkowie otwarty”

 1. Baxi pisze:

  To jest umieralnia !
  Nigdy nikogo z najbliższej Rodziny nie radzę tam umieścić .

 2. Anonim pisze:

  pis boi się OWSIKA , jak diabeł święconej wody

 3. paca pisze:

  Wyjątkowo tym razem przy przecinaniu wstęgi zabrakło pruszkowskich ślicznotek: pana prezydenta i wice. Pokazanie się obok Owsiakowej to koniec kariery na plecach PiS. Zapamięta się.

  • Gall Anonim pisze:

   O tym samym pomyślałem!

  • Marcin pisze:

   Co Ty Opowiadasz, Paweł Makuch był obecny na większości wydarzeń związanych z tegorocznym finałem WOŚP w Pruszkowie w tym na finałowym Światełku do nieba pod CKiS.

   • paca pisze:

    To czemu tym razem go nie było ? Mało ważne ? Inne ważne sprawy ? Czy jednak obecność Owsiakowej, podanie ręki to gruba niezręczność ? Sipiera – rozumiem.

   • paca pisze:

    To jest styl Dudy. On też popiera WOŚP. Chwała mu za to. Ale nie pokazuje się w jednym pomieszczeniu z kumplami Owsiaka.

 4. 22 pisze:

  Szkoda tylko ,że zatrudniają ukrainę . Starzy ludzie , mają z ukraińcami złe doświadczenia i się ich po prostu boją .

  • tom pisze:

   Akurat jest odwrotnie. Jedynie ukraińska opiekunka medyczna okazała empatię i szacunek dla nas i naszego taty, który miał pecha tam leżeć i odejść. Polskie pielęgniarki to jeden wielki brak empatii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły