Znów zmieniają organizację ruchu na WKD. Co czeka podróżnych?

Region

Przyjęło się mówić, że aby było lepiej, najpierw musi być gorzej. To niestety dotyka podróżnych Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Budowa drugiego toru między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim mocno daje się pasażerom we znaki.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji WKD była budowa drugiej nitki torów do Grodziska. Inwestycja idzie pełną parą, ale wymaga ciągłych zmian w organizacji ruchu. Dla podróżnych z Grodziska wywołuje to ogromne utrudnienia. Rozkład jazdy pociągów i komunikacji zastępczej jest ciągle zmieniamy.

Kolejna taka zmiana nastąpi w poniedziałek. 19 września i potrwa do piątku 23 września. Zmiany dotyczą tym razem zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusy będą kursować inaczej bowiem zamknięty zostanie przejazd na ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim.

– Trasa ZKA z powodu objazdu w kierunku Podkowy Leśnej Głównej ulegnie nieznacznemu wydłużeniu, zaś jej początkowy fragment na terenie Grodziska Mazowieckiego ulegnie odwróceniu. Zmienią się ponadto godziny odjazdów. Autobusy spod stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wyruszą o 5 minut wcześniej z przystanku początkowego zlokalizowanego przy zatoczce wzdłuż muru cmentarza. Dla pasażerów z rejonu osiedla przy ul. Piaskowej do dyspozycji będą dwa przystanki zastępcze: przy ul. Nadarzyńskiej u zbiegu z ul. Wioślarską (tylko w kierunku Podkowy Leśnej Głównej) oraz przy ul. Na Laski u zbiegu z ul. Chłopickiego. Dla pasażerów jadących od strony Podkowy Leśnej zamierzających dotrzeć w rejon przystanku kolejowego „Grodzisk Mazowiecki Jordanowice” będzie funkcjonować przystanek zlokalizowany przy ul. Królewskiej za skrzyżowaniem z ul. Orzeszkowej – autobusy nie będą skręcać w lewo w ul. Nadarzyńską, lecz pojadą prosto przez ul. Sienkiewicza. Odjazdy w kierunku przeciwnym spod stacji Podkowa Leśna Główna oraz czas przejazdu w relacji do Grodziska Mazowieckiego – bez zmian – wyjaśniają kolejarze.

Rozkład jazdy ZKA zamieszczamy tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.