Znów nie ma chętnych na rozbiórkę ogrodzenia

Pruszków

Zabytkowe ogrodzenie Parku Kościuszki znajdujące się wzdłuż ul. Kościuszki ma przejść generalną przebudowę. Kłopot w tym, że po raz kolejny żadna firma nie zgłosiła się do wykonania prac.

Ogrodzenie okalające Park Kościuszki od strony ul. Kościuszki czasy świetności ma dawno za sobą. Stary obdrapany mur zakończony metalową siatką nie ma też zbyt wielkich walorów wizualnych. Można nawet powiedzieć, że raczej szpeci, niż dodaje uroku. Władze miasta szukają firmy, która zajmie się remontem ogrodzenia. Warto tu zaznaczyć, że po zakończeniu prac ogrodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Jak zmieni się ogrodzenie po remoncie? Dwa słupki znajdujące się przy wejściu do parku u zbiegu ulic Chopina i Kościuszki przejdą generalny remont. Ich dwie kopie zostaną ustawione od strony wejścia przy ul. Kościuszki. Betonowa podmurówka zostanie obniżona do 40 cm i zakończona granitową czapką. Dodatkowo usunięte zostaną kamienie znajdujące się przy wejściu od strony ul. Kościuszki.

Wybrany wykonawca będzie miał 60 dni na realizację prac rozbiórkowych. Zapytanie ofertowe, które ogłosił pruszkowski magistrat zostało jednak unieważnione. Powód? Nikt nie zgłosił się jako chętny do wykonania prac. Postępowanie zostało więc unieważnione.

Zapewne władze Pruszkowa podejmą kolejną próbę znalezienia wykonawcy prac związanych z przebudową ogrodzenia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Znów nie ma chętnych na rozbiórkę ogrodzenia”

 1. Henio pisze:

  W oryginale ogrodzenie zamiast siatki miało masywne metalowe segmenty (są jeszcze ślady), niestety podczas okupacji zostały przetopione przez Niemców zapewne na czołgi

  • Dla ścisłości pisze:

   Takim typem płotów grodzono wszystkie przedwojenne wille, szkoły, ogródki jordanowskie itp. Jeżeli wymiana ogrodzenia nastąpiła, to jeszcze w latach 30. Zatem z automatu jest to dobro kultury materialnej podlegające ochronie z mocy prawa.

 2. Rafał pisze:

  Wywalanie kasy na jakieś ogrodzenia, to faktycznie jest to co jest teraz bardzo potrzebne….

 3. Marcin B. pisze:

  To jest zabytek panie postępowy Makuchu. Proszę zostawić ogrodzenie w spokoju. Już i tak włączył pan „turbo” w drenowaniu budżetu miasta i środków publicznych w duchu kapitalizmu inkluzywnego (konkuruje pan z Morawieckim w przepalaniu pieniędzy podatników?) Granitową czapę to niech sobie pan założy na głowę. Kamień chłodny, to może ostudzi i głowę, i gorące pomysły na psucie miasta.

 4. Ja pisze:

  Oddać młodzieży niech jakieś tematyczne grafiti zrobi.

 5. Anonim pisze:

  Nie cudować , nie szukać na przebudowę , tylko elegancko odnowić i to wystarczy!

 6. Anonim pisze:

  ladne jest wystarczy odmalowac

 7. AvP pisze:

  A po co komu ogrodzenie w tym miejscu?

  • Dr. Huckenbush pisze:

   No właśnie. Skoro park nie będzie zamykany, to faktycznie ogrodzenie powinno być rozebrane, bo tylko szpeci wszystko.

  • AW pisze:

   Słuszna uwaga. W sumie inne parki w Pruszkowie nie mają ogrodzenia i też jest dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły