Znana przyczyna pożaru podstawówki?

Region

W sali szkoły podstawowej nr 2 w Pruszkowie, spalonej podczaswtorkowego pożaru, prowadzony był remont. - Robotnicy ogrzewali palnikami płytki PCV, aby łatwiej się odrywały - potwierdził w rozmowie z nami dyrektor szkoły, Tadeusz Powązka.

Do wybuchu pożaru doszło we wtorek po godz. 10:00. Ogień objął salę muzyczną na pierwszym piętrze. Źródłem pożaru były najprawdopodobniej prace remontowe. Polegały one na wymianie podłogi. Stare płytki PCV miała zastąpić specjalna wykładzina. Robotnicy, aby płytki łatwiej się odrywały, podgrzewali je palnikami. To mogło spowodować pożar. Przypuszczenia te musi jeszcze potwierdzić policja, która bada sprawę.

Na czas remontu z sali został wyniesiony cały sprzęt, w tym pianino, z którego podczas lekcji korzysta dyrektor Powązka. Zniszczeniu uległo pięć okien, które strażacy musieli wybić, aby dostać się do sali podczas akcji gaszenia. Poza tym pękł jeden grzejnik, który w środę został wymieniony. W budynku przywrócono już prąd i ogrzewanie.

Obecnie trwają ferie. Na ten okres dzieci zostały przeniesione do szkoły podstawowej nr 8 i do gimnazjum nr 1. Po zakończeniu przerwy, uczniowie będą mieć lekcje w swojej szkole, ponieważ tylko jej część zostanie wyłączona z użytkowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.