Znaleźli karty bankomatowe – odpowiedzą za włamania na konto bankowe

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwie osoby, które przywłaszczyły karty bankowe. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o utracie kart bankomatowych i wypłacie z nich pieniędzy. Mundurowi natychmiast przystąpili do działań i rozpoczęli analizowanie płatności zrealizowanych przy pomocy zgłoszonych kart. Okazało się, że transakcje były dokonywane w placówkach handlowych na terenie powiatu grodziskiego i okolicznych miejscowości. Skrupulatne śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami.

Po ustaleniu adresu w Warszawie, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby, policjanci udali się na miejsce. W mieszkaniu zastali 49-latka i 38-latkę. Podczas przeszukania mieszkania, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli torebkę z suszem roślinnym.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymani przywłaszczyli sobie karty bankomatowe znalezione w Grodzisku Mazowieckim i używali ich do płatności za zakupy. W kilku miejscach płatności nie powiodły się.

– Oboje przyznali się do postawionych zarzutów przywłaszczenia znalezionych rzeczy oraz 20-krotnego włamania lub usiłowania włamania na konto bankowe, tłumacząc to … chciwością. Za te czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim i dodaje – Mężczyzna odpowie także za posiadanie marihuany.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.