Zmieniały kody, bo chciały zaoszczędzić na zakupach

Pruszków

Pruszkowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które zamieniły kody paskowe na produktach. Zapłaciły za towar 199 zł, choć w rzeczywistości zakup był warty 1819 zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanki podwarszawskich Ząbek wybrały się na zakupy do jednego ze sklepów w gminie Raszyn. Powodem odległości sklepu zapewne nie była wyjątkowość sklepu. Kobiety czując się bezkarnie poza rejonem zamieszkania zaplanowały oszustwo. W tym celu zamieniły kody kreskowe na wybranych wcześniej produktach. Na opakowaniu produktu o wartości ponad 1800 zł nakleiły kod paskowy ostrzałki elektrycznej, która była wyceniona na kwotę 199 zł.

Kobiety zakupu dokonały w kasie samoobsługowej licząc na „niezauważenie” przez obsługę sklepu. Pracownik ochrony nie miał wątpliwości co do działań klientek sklepu. Dodatkowo obiekt posiadał monitoring wewnętrzny.

Zatrzymane kobiety usłyszały już zarzuty dokonania oszustwa, do czego przyznały się. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przedmiotową sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

KPP PRUSZKÓW

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zmieniały kody, bo chciały zaoszczędzić na zakupach”

  1. Karola pisze:

    Bzdura.
    Nie mogą odpowiadać za oszustwo, bo nie oszukali człowieka tylko maszynę.

    Grozi im co najwyżej zarzut z art. 278 KK i to mniejszej wagi.

  2. Anonim pisze:

    Co za cymbały…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły