Zmiany na linii WKD

Region

Od niedzieli, 9 czerwca, pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. Zmiany te są związane z przebudową przystanku Reguły, co wiąże się z wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej na niektórych odcinkach.

Przebudowa przystanku Reguły
WKD poinformowała, że przebudowa obejmie skomplikowany układ odwodnienia torowiska oraz przebudowę przepustu pod peronami. Prace te wymuszą czasowe ograniczenia w ruchu pociągów na poszczególnych torach.

Zmiany w kursowaniu pociągów
W pierwszej fazie, na odcinku od Komorowa do Reguł, zostanie wyłączony tor nr 2 (prawy w kierunku Warszawy). Ruch pociągów między stacją Komorów a przystankiem Warszawa Reduta Ordona będzie odbywać się w obu kierunkach wyłącznie po torze nr 1. Dodatkowo, dzięki zabudowie tymczasowego peronu naprzeciwko parkingu przed Urzędem Gminy Michałowice, po torze nr 2 będą kursować pociągi na skróconej trasie Reguły – Warszawa Śródmieście WKD.

Zastępcza komunikacja autobusowa
Na odcinku Komorów – Reguły zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy pojadą krótszą trasą przez Pęcice z uwagi na utrudnienia drogowe w Pruszkowie. Część pociągów kończących bieg na stacji Komorów będzie skomunikowana z autobusami zastępczymi, które pojadą przez osiedle Staszica do stacji PKP w Pruszkowie, a następnie do osiedli Tworki i Malichy.

Honorowanie biletów
Pasażerowie z południowej i wschodniej części Pruszkowa będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej obsługiwanej przez ZTM, w tym z linii SKM S1 oraz autobusów 717 i 817, na których honorowane będą wszystkie bilety WKD.

Terminy i harmonogram prac
Faza związana z wyłączeniem toru nr 2 potrwa do końca czerwca. Od połowy lipca do połowy sierpnia prace przeniosą się na tor nr 1 (prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Zasadnicze prace powinny zakończyć się do połowy sierpnia, a długi weekend sierpniowy ma być pierwszym od dłuższego czasu bez żadnych ograniczeń na linii WKD. Prace wykończeniowe w obrębie nowych peronów w Regułach planowane są na przełom września i października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zmiany na linii WKD”

  1. Tylko pytam pisze:

    Z rowerem można do autobusu zastępczego?

  2. KM pisze:

    Brawo! Uważam jednak, że należałoby pójść krok dalej i z powodu PRZEBUDOWY PRZYSTANKU w ogóle zawiesić kursowanie pociągów.
    Tymczasem w szerszym świecie, gdzieś od początku XIX (jeszcze za trakcji konnej) stosuje się wynalazek zwany „zwrotnicą”. Wystarczy mieć więcej niż jedną w Komorowie i możliwe byłby utrzymanie sensownego ruchu, a wiemy, że praktycznie co roku prowadzone są jakieś prace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły