Zmarła Krystyna Rymaszewska-Prędkopowicz

Grodzisk Maz.

Współtwórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim walczyła z nowotworem trzustki. Krystyna Rymaszewska-Prędkopowicz zmarła w wieku 68 lat.

Odznaczała się ogromną aktywnością i zaangażowaniem w sprawy lokalne. Rymaszewska-Prędkopowicz wspierała ruch uniwersytetów trzeciego wieku i uczestniczyła w wydarzeniach popularyzujących tę ideę. Dbała również o sprawy seniorów w Grodzisku Mazowieckim. Była inicjatorką i współtwórczynią grodziskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku obchodził on swoje dziesięciolecie. Grodziski UTW działa sprawa, a jego uczestnicy stworzyli chór „Fermata”.

Rymaszewska-Prędkopowicz miała wiele pomysłów, które chciała wcielać w życie. Zaangażowała się m.in. w organizację wizyty prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Grodzisku Mazowieckim. W 2010 roku postanowiła stworzyć Uniwersytet Dziecięcy. Współorganizowała także Rodzinny Piknik Naukowy, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W latach 2013-2016 zasiadała w Radzie ds. polityki senioralnej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej. Była także inicjatorką Grodziskiej Rady Seniorów.

Współpracownicy oraz znajomi zwracają uwagę na jej ofiarność i gotowość niesienia pomocy. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne budziło ogromny podziw. 

Pogrzeb Krystyny Rymaszewskiej-Prędkopowicz odbędzie się 18 sierpnia. O godz. 10.00 w kościele bł. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie zostanie odprawiona msza św., a potem nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Komunalny we wsi Szczęsne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.