Zmarła Anna Kuldanek

Milanówek

W sobotę 30 lipca zmarła Anna Kuldanek – lokalna patriotka i społecznik. Za swoje działania związane z promowaniem kultury i pielęgnowaniem historii Milanówka otrzymała statuetkę Milanowskiego Liścia Dębu.

Anna Kuldanek była absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Piasta 14 w Milanówku. Wraz ze swoim mężem. Tadeuszem założyła i prowadziła Stowarzyszenie Pamięci Rodzinnej, w ramach którego wspólnie organizowali w Milanówku wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym i lokalnym. W 2019 roku wspólnie zostali laureatami wyróżnienia Kapituły Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej POLCUL, przyznanego za rozległą działalność społeczną, w szczególności dot. dziedzictwa kulturowego Milanówka i okolic.

W swoim domu i ogrodzie Państwo Kuldanek utworzyli małe Muzeum Pamięci Rodzinnej gdzie można podziwiać m.in. miniatury architektoniczne willi milanowskich i liczne pamiątki gromadzone od pokoleń. Tworzyła również Zakątki Pamięci Rodzinnej, czyli wystawy poświęcone m.in. lokalnym bohaterom i ich rodzinom. Podczas spotkań z młodzieżą i wykładów rozpowszechniała wiedzę o życiu Michała Lasockiego, założycielu Letniska Milanówek, a także o milanowskich działaczach okresu okupacji.

Anna Kuldanek mocno zaangażowała się w obchody 100-lecia gminy Mianówek. Była prekursorem wydarzeń upamiętniających rodzinę Lasockich. Dbała o pamięć i popularyzację historii lokalnej jako element pamięci narodowej.

Anna Kuldanek była przede wszystkim dobrą i życzliwą osobą, zawsze gotową do działania. Ogromną przyjemność sprawiała jej popularyzacja historii lokalnej.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.