Zmarł Jerzy Kazimierz Blancard

Pruszków

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Jerzego Kazimierza Blancarda, Pruszkowianina, harcerza, Zaniaka, architekta i utalentowanego rysownika.

Jerzy Kazimierz Blancard to znany architekt, wieloletni współpracownik biura projektów „Metroprojekt” i jeden z projektantów warszawskiego metra. Od 1935 roku związany z Pruszkowem, gdzie ukończył Liceum im. T. Zana. Autor rysunków, szkiców i ilustracji ukazujących architekturę dawnego i współczesnego Pruszkowa.

Jerzy Kazimierz Blancard był współautorem albumu „Pruszków piórkiem i piórem” wydanego przez Książnicę Pruszkowską z okazji 100-lecia miasta. Jego rysunki, szkice ukazują architekturę dawnego i współczesnego Pruszkowa – są ilustracją przemian miasta i lokalnej historii.

Od wielu lat aktywnie uczestniczył w życiu społeczno-kulturalnym Pruszkowa współpracując m.in.: z Pruszkowskim Towarzystwem Kulturalno-Naukowym, Stowarzyszeniem Szarych Szeregów i Towarzystwem Absolwentów „Zana”.

Przez kilka kadencji pełnił funkcję radnego Miasta Pruszkowa.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zmarł Jerzy Kazimierz Blancard”

  1. Piotr Grabowski pisze:

    Wieczny odpoczynek !! Wspaniały człowiek, znałem 'Jurka’ osobiście . R. I. P.

  2. czuwaj ! pisze:

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym na wieki wieków, Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły