Złożysz wniosek w swoim urzędzie

Region

24 listopada ZTM uruchomia mobilny punkt personalizacji w Pruszkowie. Wnioski o wydanie karty w swoim miejscu zamieszkania będą mogli złożyć także mieszkańcy Legionowa i gminy Lesznowola.

Pasażerowie na miejscu będą mogli złożyć wniosek i wykonać bezpłatne zdjęcie do osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej. Wystarczy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Karty zostaną przesłane pasażerom pocztą. Każdy z mobilnych punktów będzie działał tylko przez jeden dzień:

24 listopada, Urząd Miejski w Pruszkowie ul. Kraszewskiego 14/16, godz. 9-16

Po 1 stycznia 2010 roku bilety imienne okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych – z imieniem, nazwiskiem i zdjęciem właściciela.

Procedura wymiany karty jest całkowicie bezpłatna. Żeby otrzymać spersonalizowaną Warszawska Kartę Miejską należy wypełnić specjalny wniosek. Osoby nie posiadające zdjęcia będą miały możliwość wykonania go na miejscu (w wersji cyfrowej).

Posiadacz spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej nie musi jej dodatkowo podpisywać, gdyż imię i nazwisko zostaną naniesione przez ZTM. Korzystający z biletów ulgowych podczas kontroli powinni się wylegitymować dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi.

W przypadku zgubienia lub kradzieży kartę można zablokować w jednym z Punktów Obsługi Pasażera ZTM. Tam też można od ręki otrzymać duplikat. Koszt wydania duplikatu to 10 zł. W przypadku niewykorzystania części biletu możliwe jest przeniesienie pozostałej części kontraktu na nową kartę lub zwrot pieniędzy w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM przy ul. Senatorskiej 37.

Spersonalizowane karty można otrzymać w POP-ach na warszawskich stacjach metra (Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Plac Wilsona, Marymont i Młociny) oraz w głównej siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej lub zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie internetowej: http://personalizacja.ztm.waw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.