Złóż wniosek o dodatek węglowy

Region

Dodatek węglowy to wsparcie w wysokości 3000 zł dla gospodarstw domowych, w których jako opał wykorzystywany jest węgiel. Gminy rozpoczęły już nabór wniosków.

Dodatek węglowy to nic innego jak bezzwrotne wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, aby wspomóc je podczas nadchodzącej zimy w zakupie opału. Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

O jaką kwotę można wnioskować?
3000 zł to kwota odgórnie ustalona przez Rząd. Jest on przyznawany bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Nie ważne też czy już zakupiliśmy węgiel czy dopiero planujemy to zrobić. Możemy o niego wnioskować.

Co wpisać do wniosku?
Wniosek zawiera dane dotyczące wnioskodawcy, w tym dane konieczne do jednoznacznej identyfikacji. Oznacza to podanie danych osobowych postaci imienia i nazwiska, adresu numeru PESEL oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. We wniosku trzeba będzie też wskazać numer rachunku bankowego, na który ma zostać przekazana kwota dodatku. Dodatkowo we wniosku trzeba będzie zawrzeć informację o źródle ogrzewania. Co ważne, informacje przedstawione we wniosku o wypłatę dodatku węglowego składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Do kiedy złożyć wniosek?
Gminy i ośrodki pomocy społecznej już rozpoczęły zbieranie wniosków. Czas na jego złożenie mamy do 30 listopada. Pieniądze na naszych kontach powinny pojawić się w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku. Warto zaznaczyć, że będzie to przelew środków na konto. Pieniądze zaś będzie można wydać na dowolny cel.

Warunki otrzymania wypłaty
W zasadzie jedynym warunkiem otrzymania dodatku, jeśli złożyliśmy go w odpowiednim czasie, jest dokonanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Termin na wykonanie wpisu minął 30 czerwca. Co się stanie jeśli nie zgłosiliśmy źródła ogrzewania lub nie dokonaliśmy wpisu w terminie? . Każdy, kto tego nie zrobił, musi się liczyć z ewentualną karą nawet do 5 tysięcy złotych oraz niewypłaceniem dodatku węglowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Złóż wniosek o dodatek węglowy”

 1. paca pisze:

  3000 za głosowanie na PiS. Tak powinno się nazywać i bez gimnastykowania się gdzie, jak i kiedy przemycić kasę dla swoich wyborców.
  Węglem palą biedacy oraz osoby mające w głębokim poważaniu ekologię. Pomijając tradycyjne regiony górnicze jest to w jakichś 90% elektorat PiS.
  Tyle trąbienia o jakości powietrza, ociepleniu, smogu, tyle zachęt do wymiany pieców i teraz ci którzy ponieśli koszt innowacji, przestali truć znaleźli się w pozycji poszkodowanych. Nagroda dla cwaniaków i trucicieli .
  Trzeba pilnować żeby paliwa, energia, media były możliwie tanie a nie rozdawać pieniądze nie wiadomo na co.
  Stajnia Augiasza.

 2. zgred pisze:

  Ach dobrze że sobie przypomniałem że mam pięć na węgiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły