Złodziej zatrzymany przez świadka

Region

Niezwykle rzadko zdarza się, aby świadkowie przestępstwa czy nawet wykroczenia podjęli jakieś działania. Często ludzie odwracają wzrok udając, że nic się nie dzieje. Inaczej postąpił mieszkaniec Milanówka, który zatrzymał złodzieja.

Około godziny 15:00 funkcjonariusze policji z Milanówka otrzymali informację o uciekającym ulicą Kościelną mężczyźnie, który chwile wcześniej wyrwał kobiecie torebkę. Na miejsce została wysłana załoga patrolowa. Funkcjonariusz policji wraz ze strażnikiem miejskim spostrzegli dwóch szarpiących się mężczyzn. Mundurowi postanowili zainterweniować. Szybko okazało się, że jeden z uczestników szarpaniny jest sprawcą rozboju.

28-letni Marcin A. został zatrzymany. Z relacji świadka i odnalezionej w pobliżu miejsca zdarzenia pokrzywdzonej kobiety wynikało, że zatrzymany mężczyzna wyrwał jej torebkę z telefonem i pieniędzmi w środku, po czym zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko odnaleźli skradziona torbę wraz z całą zawartością.

Marcin A. odpowie przed sadem za dokonanie rozboju. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.