Zlikwidowali dziuplę samochodową

Policja odzyskała dwa skradzione pojazdy – toyotę i hondę. Jedno auto znaleziono w całości, drugie praktycznie całe rozebrane. Dziupla znajdowała się na posesji w okolicach Błonia.

Do odkrycia doszło, gdy stołeczni policjanci otrzymali informację o skradzionej toyocie w województwie dolnośląskim. Pojazd miał znajdować się na terenie podwarszawskiej miejscowości. Gdy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową weszli na teren gospodarstwa w okolicach Błonia, znaleźli nie jeden a dwa skradzione pojazdy.

Na posesji przebywały też dwie osoby, kobieta i mężczyzna. W czasie rozmowy wyjaśniono, że oboje wynajmują posesję. Tymczasem w garażu znajdowała się toyota na tablicach rejestracyjnych pochodzących z innego pojazdu. W bagażniku znaleziono właściwe tablice. Tuż obok znajdowała się honda, a właściwie karoseria z silnikiem. Pojazd niemal w pełni został zdemontowany, a numer VIN wycięty. Nie zabrakło dokumentów od innych aut.

Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnej celi, usłyszeli już zarzut paserstwa. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.