Złapany na gorącym uczynku

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali 53-latka, który właśnie wynosił łupy z cudzego garażu. Oszacowano, że mógł spowodować straty na 6,5 tys. zł. wszystkie rzeczy zostały odzyskane, a mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 20.00 wezwano funkcjonariuszy na interwencję do jednej z podgrodziskich miejscowości. Okazało się, że zgłaszający ujął 53-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej został przyłapany na włamaniu do garażu i kradzieży przedmiotów w nim się znajdujących.

Podejrzany aby dokonać kradzieży, uszkodził płot posesji i drzwi garażowe. Kiedy już dostał się do środka, zaczął pakować do torby elektronarzędzia i inne przedmioty o wartości ok. 3,5 tys. zł.

Po wszelkich czynnościach dochodzeniowych i śledczych, 53-latek usłyszał zarzuty. Jak się okazało, był on także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Mężczyzna już trafił do placówki penitencjarnej. O wysokości kolejnej jego kary zdecyduje sąd, a zgodnie z kodeksem grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.