Zima dotarła też do Pruszkowa

Region

Zima to jedna z najpiękniejszych pór roku. Biały puch na drzewach itrawnikach tworzy bajeczny krajobraz. Niestety prócz pięknego widoku zima daje nam paraliż na drogach.

Datę 17 grudnia możemy uznać za początek zimy. Mróz i ciągle padający śnieg doprowadziły do drogowego paraliżu w Pruszkowie.

Nie masz „zimówek” lepiej zostań w domu

Kierowcy, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe lepiej niech zostawią swoje auta w domach. Warunki na ulicach od samego rana są bardzo ciężkie. Z powodu sporej ilości śniegu nawet samochody z zimowymi oponami mają problemy, zwłaszcza na zakrętach.


Miasto zakorkowane

Przejazd głównymi ulicami Pruszkowa pomimo późnej godziny jest praktycznie niemożliwy. Stoi aleja Wojska Polskiego praktycznie już od marketu Lidl oraz ulica Bolesława Prusa. Wiadukt nad torami PKP jest zakorkowany w obu kierunkach, a ośnieżona nawierzchnia może utrudniać jazdę szczególnie samochodom ciężarowym. Sznurek aut ustawia się również do wjazdu na rondo od strony Żbikowa.

Stłuczki i opóźnienia

W takich warunkach pogodowych o stłuczki nie trudno. Pospiech i chwila nieuwagi mogą się bardzo niemiło skończyć. Komunikacja autobusowa ze względu na ogromne korki łapie duże opóźnienia. Podobnie jest z pociągami. Choć składy Kolei Miejskiej jeszcze o godzinie dziewiątej nie miały większych opóźnień to SKM z Warszawy przyjechała prawie dwadzieścia minut później.

Poprawy nie będzie

Niestety na poprawę pogody nie ma co liczyć. Od rana sypie śnieg a meteorolodzy zapowiadają, że lokalnie mogą występować również zawieje i zamiecie.

Niestety mimo zapowiedzi władz miasta o dobrym przygotowaniu do ataków zimy, znów aura pogodowa zaskoczyła drogowców.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.