Zielone przystanki i wiaty śmietnikowe w Piastowie

Piastów

Piastów wdraża kolejny element z projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury”. Tym razem chodzi o wymianę i montaż zielonych wiat przystankowych oraz wiat śmietnikowych.

Celem projektu jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które przyczynią się do ochrony środowiska, poprawy estetyki przestrzeni miejskiej oraz stworzenia przyjaznego dla mieszkańców otoczenia.

W ramach działań w Piastowie planowana jest wymiana i montaż 10 wiat przystankowych na tzw. zielone przystanki. Na dachach przystanków oraz z tyłu zostanie posadzona roślinność. Podobne konstrukcje od kilku lat znajdują się w np. w pobliskim Brwinowie.

Mamy listę lokalizacji, gdzie stare wiaty przystankowe zostaną zastąpione zielonymi, to m.in.: Kino Baśń, Warszawska – St. Kostki, Orzeszkowej – wiadukt im. Okulickiego, Orzeszkowej – Asnyka, Traugutta – Wiadukt im. Okulickiego, Traugutta – Warszawska – R. Traugutta, Ogińskiego – przy ul. M. Ogińskiego, Lelewela – S. Noakowskiego – granica Miasta Piastowa, Lelewela – Granica Miasta Piastowa – J. Lelewela, Traugutta – Wiadukt im. Okulickiego – J. Hallera oraz Warszawska – Al. Wojska Polskiego – Bohaterów Wolności.

Dodatkowo, projekt zakłada wymianę i montaż wiat śmietnikowych na wiaty z systemem zielonego dachu. Jedna z takich wiat zostanie zainstalowana przy SPZOZ Piastun, a druga na osiedlu Sułkowskiego w Piastowie. Dzięki systemowi zielonego dachu, wiaty śmietnikowe staną się nie tylko funkcjonalne, ale również przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Wszystkie wiaty mają zostać wymienione w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Zielone przystanki i wiaty śmietnikowe w Piastowie”

 1. Ignorante pisze:

  Lepiej niech zajmą się drogami bo chyba są najbardziej dziurawe na Mazowszu

 2. Gxik pisze:

  A może jakieś śmietniki( kosze) w południowej części miasta bo są tylko na Sienkiewicza??? Reszta zasrana i pełno puszek jak na np Prusa

 3. hmm,.. pisze:

  Jeżeli macie czas i ochotę zobaczcie o kogo dba obecna władza Piastowa – ulica i chodniki, po jednej stronie kościół przy Ogińskiego, po drugiej Szkoła Podstawowa przy ulicy Żbikowskiej. Wszystko jasne w jakim mieście żyjemy i jak wyglądają inwestycje w Piastowie.

 4. dlaczego? pisze:

  Kto będzie zajmował się podlewaniem zielonych dachów? Przy okazji, czy celowo zlikwidowany został wjazd na wiadukt nad autostradą dla wózków i rowerów od strony ul. Sułkowskiego? Może to tymczasowe rozwiązanie, do czasu połączenia z wiaduktem na Papierni,.. po prostu wszystko czego dotknie się ekipa burmistrza to wyrzucenie pieniędzy w piach,.. lepiej nic już nie róbcie, zamknijcie się w swoich gabinetach i przeczekajcie do wyborów.

 5. Dr. Hackenbush pisze:

  Mieszkańcy Piastowa oczekują remontów dróg i chodników, nowych i remontów starych placów zabaw dla dzieci, terenów zielonych, uruchomienia przychodni na Piłsudskiego itd. Nie bzdetów w postaci nowych śmietników, parowozu inaaadzsn krzaczków których nikt nie podlewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły