Zgłoś autokar do kontroli przed wakacyjnym wyjazdem

Region

Dzieci niebawem rozpoczną wakacje. Wraz z letnią przerwą od nauki rusza wyjazdy na kolonie. Policjanci przypominają o możliwości skontrolowania autokarów.

Pierwsze wyjazdy na kolonie zaczną się najprawdopodobniej już w poniedziałek po zakończeniu roku szkolnego. Jeśli chcecie mieć pewność, że stan techniczny autokaru, którym będzie podróżować wasze dziecko, jest dobry to poproście o pomoc policjantów. Podobnie jak w ubiegłych latach w czasie wakacji mundurowi będą prowadzić kontrole.

Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą czy autokar jest sprawny technicznie, wykonają przegląd ogumienia (kontrola bieżnika), skontrolują limit czasu jazdy. Policjanci sprawdzą również trzeźwość kierowcy.

Co zrobić, żeby mundurowi wykonali kontrolę? W Grodzisku Mazowieckim kontrole będą odbywały się na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Bartniaka 19. Aby taka kontrola mogła być wykonana, organizator wyjazdu powinien z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosić do KPP w Grodzisku Maz. informację o potrzebie sprawdzenia, z podaniem terminu i godziny planowanego odjazdu i swoimi danymi kontaktowymi. Zgłoszenia można wykonać telefonicznie 47 724 22 94 lub 47724 22 13.Każdy kierujący po przeprowadzonej kontroli otrzyma protokół z jej przebiegu.

Na terenie powiatu pruszkowskiego również będzie działał punkt kontrolny. Będzie on uruchomiony w miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będzie przyjmował telefoniczne (47 724 62 13 lub 47 724 67 45) zgłoszenia kontroli.

Policjanci podkreślają, że najlepiej by autobusy były kierowane do punktów kontrolnych jeszcze przed zabraniem dzieci.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktu

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zgłoś autokar do kontroli przed wakacyjnym wyjazdem”

  1. Hxg pisze:

    Przysięgam że jeżeli ktoś zgłosi i mój bombelek będzie miał chociaż 1 minutę opóźnienia przez to to znajdę i pożałuje

  2. MatkaRowerzystka pisze:

    Niech od razu skontrolują stan techniczny pojazdów którymi rodzice przywożą swoje dzieci na miejsce zbiórki wycieczki. Często przywożą na ostatnią chwilę łamiąc po drodze wiele przepisów m.in nie przepuszczając pieszych na przejściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły