Zespół „Mazowsze” patronem ronda

Brwinów

W sobotę 7 maja o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość nadania nazwy nowo wybudowanemu rondu w Otrębusach. Patronem ronda zostanie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego w Otrębusach – drogą prowadzącą m.in. do szkoły i przedszkola oraz do siedziby zespołu „Mazowsze”. Powstał także chodnik oraz ścieżka rowerowa, co znacząco poprawia bezpieczeństwo zarówno pieszych i rowerzystów, jak i kierowców

Wybór patrona dla ronda w Otrębusach nie jest więc przypadkowy. Warto zaznaczyć, że władze gminy starają się by rondom „patronowały” osoby lub instytucje związane z Brwinowem. Stąd rondo Wacława Kowalskiego czy rondo Kozielewskiego.

Sobotnie wydarzenie nie może się obyć bez gości specjalnych. – W wydarzeniu weźmie udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, władze samorządowe i przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także artyści Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przez rondo przejadą nowe autokary zespołu, a chór „Mazowsza” zaśpiewa piosenkę „Jadą goście, jadą”. Ze względu na uroczystość możliwe są utrudnienia w przejeździe ul. dr. M. Piaseckiego na odcinku od ul. Poziomki do ronda w obu kierunkach ok. godz. 10.50-11.30. – zaznaczają urzędnicy z brwinowskiego ratusza.

Budowę ronda w Otrębusach zrealizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale warto pamiętać, że swój wkład w inwestycję miała także gmina Brwinów. Rondo zostało zaprojektowane kosztem i staraniem gminy Brwinów, która dodatkowo zapłaciła za odszkodowania z tytułu wywłaszczenia sąsiednich nieruchomości pod budowę ronda i przekazała Województwu kilkusetmetrową nieruchomość.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Zespół „Mazowsze” patronem ronda”

 1. Adaśko. pisze:

  Nareszcie słuszny patron. Już myślałem, że będzie coś związane z Kaczkami. Z pełnym szacunkiem dla skrzydlatych…

 2. sikfalisty pisze:

  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.Mniemam że państwo utrzymuje rzeczony zespól-wespół?

 3. skaczący po dziurach w jezdni pisze:

  Byle nie zrobić niepotrzebnego cyrku w stylu epoki słusznie minionej… Rondo wybudowane, teren posprzątany, oddane do użytku, więc dobrze jest i idziemy dalej! Teraz pora na poprawę nawierzchni ulic w Otrębusach i w Kaniach na ten przykład. Częściowo są frezowane od kilku dni, ale to wszystko mało! Np. na Słonecznej w Kaniach to by należało całą nawierzchnię zrobić na nowo.

 4. zgred pisze:

  Patron b. słuszny. Tylko rondo bida z nędzą. Wstyd okrągłemu trawniczkowi nadawać jakąkolwiek nazwę. Może latarnie będą miały patronów ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły