Rozpoczął się Żeglarski Weekend w Grodzisku

Region

Żeglarski Weekend Rodzinny im. Leonida Teligi – pod taką nazwą w dniach22-23 maja zorganizowana zostanie pierwsza w Grodzisku żeglarska impreza rekreacyjna. Grodziski ratusz postanowił, że odbędzie się ona na Stawach Walczewskiego.

Żeglarski Weekend zostanie połączony z inną ważną imprezą, a mianowicie z Dniem Giżycka. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez kulturalnych Grodziska Mazowieckiego.

Choć do majowego weekendu jest jeszcze sporo czasu, to ratusz już obmyślił ramowy plan imprezy. Pierwszy dzień poświęcony będzie aktywnemu wypoczynkowi, w programie znajdą się atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców.

Dla osób lubiących kontakt z wodą zaplanowano zawody wędkarskie i mini-regaty. Zarówno pierwsze kroki jak i kilka cennych rad będą mogły otrzymać osoby zainteresowane malarstwem czy fotografią.. Pod kierownictwem Marty Zawadzkiej zorganizowany zostanie plener malarski, podobne przedsięwzięcie, tym razem fotograficzne poprowadzi Krzysztof Wasilewski. Wieczorem wszyscy chętni będą mogli oddać się muzyce – dla utrzymania żeglarskiego klimatu wystąpi znany duet szantowy Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Drugi dzień imprezy poświęcony będzie Giżycku. Miejscowi artyści zaprezentują wszystkim przybyłym swoje prace. Zorganizowana zostanie wystawa fotografii z regionu wraz z promocją turystyki i historii miasta. O część artystyczną zadbają zespoły Fregata, Sukces oraz Kochankowie Sally Brown.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.