ZDM doświetlił zebry. Będzie bezpieczniej.

Region

Zarząd Dróg Miejskich podsumował 2022 rok w kwestii wyposażenia przejść dla pieszych w dodatkowe oświetlenie. Dzięki temu w kolejnych lokalizacjach piesi będą bezpieczniejsi.

Doświetlenie przejść dla pieszych polega na instalacji dodatkowych źródeł światła w okolicy i nas przejściem. Światła są ustawiane w taki sposób, aby nie oślepiały uczestników ruchu, ale maksymalnie oświetlały zebrę oraz zwiększyły widoczność pieszego.

W 2022 roku poprawiono bezpieczeństwo pieszych na 299 przejściach dla pieszych, w 193 lokalizacjach. Właśnie tyle zebr na terenie Warszawy zyskało doświetlenie. W sumie od 2016 roku, kiedy to zintensyfikowano działania w tej sprawie, rozjaśnionych zostało w sumie 1759 przejść dla pieszych.

W graniczącym z Piastowem Ursusie także pojawiły się doświetlenia przejść. W sumie rozjaśniono 51 zebr. Doświetlone przejścia znajdują się na ul. Warszawskiej – wylotówce z Piastowa w stronę Warszawy. W sumie przeszło 10 sztuk przejść dla pieszych zostało doświetlone.

Mimo sukcesywnych działań ZDM, wciąż jeszcze można spotkać niedoświetlone przejście dla pieszych. W planach jest budowa doświetlenie na innych przejściach. Teraz wykonywana jest dokumentacja projektowa, projekt, a już latem 2023 rozpoczną się pierwsze prace na kolejnych przejściach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “ZDM doświetlił zebry. Będzie bezpieczniej.”

  1. Mieszkaniec pisze:

    A co ma Warszawa do Pruszkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły