Zdewastowano ujęcie wody oligoceńskiej

Region

Brak nadzoru dorosłych oraz ciekawych zajęć w wolnym czasie powoduje, że większość nastolatków przesiaduje na blokowiskach. Czasem z nudów postanawiają coś popsuć i zniszczyć, zapominając, że za ich wybryki będą musieli płacić rodzice.

W sobotę, 27 marca dyżurny monitoringu wizyjnego miasta, podczas obserwacji ujęcia wody oligoceńskiej przy ulicy Helenowskiej zauważył grupę nastolatków. Między gimnazjalistami doszło do szarpaniny. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Zanim funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, część nastolatków oddaliła się. Pozostała grupa przebywała natomiast w zamkniętym pomieszczeniu budynku ujęcia wody.

W czasie dalszej obserwacji okazało się, że jeden z gimnazjalistów umieścił na ścianie duży napis, dewastując tym samym wspólne mienie mieszkańców. Funkcjonariusze straży miejskiej zatrzymali pięciu uczniów pruszkowskich szkół gimnazjalnych.

Wśród zatrzymanych był również 14-letni Szymon W., który zniszczył budynek ujęcia wody oligoceńskiej. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi sekcja wykroczeń Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.