Zbiórka dla ZOO wydłużona

Milanówek

Już po raz trzeci Milanówek przyłączył się do akcji zbierania żołędzi i orzechów dla zwierząt mieszkających w warszawskim ZOO. Zbiórka przysmaków została wydłużona i potrwa do 5 października.

Celem akcji jest edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.

Przysmaki zbierane będą do 5 października i następnie zostaną one przekazane do Warszawskie ZOO!

W tym roku zbierane będą żołędzie i orzechy laskowe. Zebrane smakołyki można przynosić i wrzucać do specjalnych pojemników ustawionych w poniższych punktach w dniach 20-28 września (w godzinach pracy):
Urzędzie Miasta „Budynek B” przy ul. Kościuszki 45
Urzędzie Miasta „Budynek C”, przy ul. Spacerowej 4
Żłobku Publicznym nr 1, przy ul. Warszawskiej 18
Przedszkolu Publicznym nr 1, przy ul. Herberta 45 i ul. Podgórnej 49
Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Królewskiej 69
Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Literackiej 20
Szkole Podstawowej nr 3, przy ul. Żabie Oczko 1, a także przez cały tydzień, przez całą dobę w budynku Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej.

Co istotne? Żołędzie i orzechy muszą być suche i bez śladów pleśni. Kasztany nie będą przyjmowane!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zbiórka dla ZOO wydłużona”

  1. stary kocur pisze:

    Niestety po orzechach laskowych zostało tylko wspomnienie, bo wiewiórki – nacja złośliwa, już stosunkowo dawno, bo w sierpniu zagospodarowały po swojemu te wspaniałe orzechy, chowając je pod ziemią w miejscach sobie tylko znanych, albo i nieznanych, po dziuplach i zjadając je namiętnie. Dlatego w roku przyszłym, może też w następnych zorganizuję chyba rozdawnictwo małych sadzonek leszczyny pospolitej (Corylus avellana), bo co począć? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły