Zbiórka dla Polaków na Kresach

Pruszków

Pruszków dołączył do ogólnopolskiej akcji pomocy dla Polaków za wschodnią granicą. W dwóch punktach miasta zbierane są dary, które następnie trafią do świątecznych paczek dla rodaków na Kresach.

Co można podarować? Przede wszystkim artykuły spożywcze o długim terminie przydatności oraz słodycze, kosmetyki, przybory szkolne, chemię gospodarstwa domowego i książki. Czasu na dołożenie swojej cegiełki do świątecznych paczek nie ma dużo, bo zbiórka potrwa tylko do końca grudnia.

Dary można składać w Bibliotece Głównej przy Kraszewskiego 13 (w godzinach jej otwarcia), a także w lokalu nr 3 przy ul. Kościuszki 15, na I piętrze, obok szkoły językowej (od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-14:00).

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. – Nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia – tłumaczą organizatorzy na facebookowym profilu przedsięwzięcia.

Aby wejść na profil kliknij tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.