Pruszków: zuchwała kradzież drogocennej biżuterii

Region

O tym, że zaufanie do obcych nie zawsze się opłaca, przekonał się jeden z mieszkańców Pruszkowa. Mężczyzna powierzył 17-latkowi opiekę nad domem podczas swojej nieobecności i został okradziony z cennej biżuterii.

Kilka dni temu do pruszkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży złotej biżuterii o wartości 6000 złotych. Pokrzywdzony mężczyzna jako sprawcę wskazał 17-letniego Łukasza R., który od kilku miesięcy wykonywał prace porządkowe na jego posesji, w zamian za niewielkie wynagrodzenie. Właściciel biżuterii podczas składania doniesienia wyznał, że darzył nastolatka ogromnym zaufaniem, a nawet traktował jak członka rodziny. Chłopak widział, gdzie domownicy chowają zapasowe klucze, czy inne cenne rzeczy. 17-letni Łukasz R. był również świadkiem, jak pokrzywdzony wraz z bratem odnaleźli starą biżuterię należącą do ich zmarłej matki. Szkatułka z ozdobami została schowana w regale.

Nastolatek wykorzystując zaufanie mieszkańców postanowił podczas nieobecności domowników ukraść biżuterię. Właściciel domu musiał na kilka dni wyjechać i powierzył opiekę nad domem właśnie Łukaszowi R. Chłopak wraz z kolegą obmyślili dokładny plan kradzieży. Marek G. używając kluczy wszedł do domu i zabrał biżuterię. Aby nie budzić podejrzeń, chłopcy poprosili kolegę o sprzedanie fantów w lombardzie. Na tej transakcji zarobili 1070 złotych.

Początkowo właściciel biżuterii chciał rozwiązać sprawę z nastolatkiem polubownie. Niestety Łukaszowi R. mimo zapewnień, nie udało się zwrócić zabranej biżuterii. Wtedy pokrzywdzony zdecydował się oddać sprawę w ręce policji. Mimo szybkiej reakcji policjantów nie udało się odzyskać biżuterii, ponieważ została przetopiona.

Obaj 17-latkowie zostali zatrzymani i przyznali się do kradzieży. Zostali skazani na 14 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Dodatkowo zostali zobowiązani do naprawienia szkody oraz oddani pod dozór kuratora i ukarani grzywną.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.