Zatrzymano włamywacza, pasera i dealera

Region

Podczas dochodzenia w sprawnie włamania grodziskim policjantom udało się znaleźć i zatrzymać złodzieja, pasera oraz dealera. Trzej mężczyźni odpowiedzą teraz za wykroczenia przed sądem.

Kilka dni temu do grodziskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Jaktorowa. Mężczyzna złożył na komisariacie doniesienie odnośnie włamania i kradzieży przedmiotów wartych ponad 12 tys. złotych. Funkcjonariusze w przeciągu 2 dni wytypowali domniemanego sprawcę włamania. Podejrzanego o przestępstwo 23-latka udało się zatrzymać w samochodzie wraz z 22-letnim kolegą. Po wylegitymowaniu mężczyzn policjanci przeszukali również samochód.

Funkcjonariusze w aucie odnaleźli przedmioty odpowiadające opisowi ze zgłoszenia. Po skontaktowaniu z pokrzywdzonym udało się potwierdzić, że część zabezpieczonych fantów pochodzi z kradzieży. Okazało się, że skradzione przedmioty 23-letni Hubert S. przekazał swojemu 22-letniemu koledze na przechowanie.

Policjanci kontynuowali poszukiwanie pozostałych fantów. Podczas wykonywania czynności związanych z postępowaniem udało się wytypować kolejną osobę, która mogła mieć związek z włamaniem. Funkcjonariusze skierowali się na posesję 24-letniego Tomasza D., tam w obecności właściciela przeszukali wszystkie budynki. W garażu odkryli m.in. charakterystycznego grilla, Tomasz D. tłumaczył, że otrzymał znalezione przedmioty od Huberta S. Policja sprawdziła również dom mężczyzny. W jednym z pomieszczeń odkryto 48 torebek i 2 kule z białą substancją, torebeczki foliowe z zapięciem strunowym, wagę laboratoryjną oraz zapiski dotyczące poszczególnych transakcji. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione przedmioty i zatrzymali Tomasza D. Po badaniu okazało się, że znaleziona substancja to amfetamina o wadze 208 gram.

Hubert S. odpowie teraz za kradzież z włamaniem, Piotr S. za paserstwo a Tomasz D. za posiadanie i handel narkotykami oraz paserstwo. O wysokości kar za poszczególne przestępstwa zadecyduje sąd.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.