Zatrzymano kolejnego dilera

Region

Kilka dni temu jeden z pruszkowskich dzielnicowych rozpoznał znanegopolicji mężczyznę, który związany był z działalnością narkotykową. Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych.

Podczas jednego z patroli jeden z dzielnicowych spostrzegł czterech siedzących w samochodzie mężczyzn, wśród nich znajdował się dobrze znany już policji Marek W. Funkcjonariusz natychmiast wezwał do pomocy kolejną załogę policji.

Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci przystąpili do przeszukania samochodu i siedzących w nim osób. Podczas kontroli u 23-letniego Michała Sz. i 29-letniego Marka W. znaleziono środki odurzające. W aucie natomiast ujawniono torebkę z marihuaną, do której żaden z pasażerów nie chciał się przyznać.

Dodatkowo funkcjonariusze postanowili przeszukać miejsce zamieszkania 29-letniego Michała W. Na parapecie jednego z pokoi znaleziono torebkę z suszem roślinnym, a w szafce dwie torebeczki z białym proszkiem.

Po przesłuchaniu dwóch z czterech mężczyzn zostało zwolnionych do domu. Natomiast 23-letni Michał Sz. przyznał się do posiadania 0,6 g marihuany i dobrowolnie poddał się karze. Wobec Marka W. sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy za posiadanie narkotyków w znacznej ilości (2,08 g marihuany i 19 g kokainy).

Za czerpanie korzyści majątkowej ze sprzedaży środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za samo posiadanie narkotyków przewidywana jest kara do 3 lat więzienia, a za posiadanie ich w znacznej ilości do ośmiu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.