W Ursusie zatrzymano fałszywego wnuczka

Region

Policjanci z Ursusa złapali 15-letniego Adriana J., który próbował wyłudzić 20 000 złotych.

Do 63–letniej kobiety zadzwonił młody chłopak. Podał się za wnuka i poprosił o pożyczenie pieniędzy. Poinformował również, że nie będzie mógł ich odebrać osobiście i w jego imieniu zrobi to kolega. Poprosił o spotkanie pod przychodnią w Ursusie.

Kobieta natychmiast sprawdziła, czy faktycznie jej wnuk potrzebuje pieniędzy. Kiedy okazało się, że wnuk o niczym nie wie, niezwłocznie poinformowała policję. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. Po gotówkę pod przychodnią zjawił się piętnastoletni Adrian J.

Nieletni był sam. Policja podejrzewa jednak, że nastolatek musiał mieć wspólnika, ponieważ pochodzi ze Szczecina i nie zna dobrze Warszawy. Wiadomo, że w zeszły poniedziałek wyłudził od innej mieszkanki tej dzielnicy 20 000 zł. Mundurowi zajmują się teraz poszukiwaniem kolejnych osób, które pomagały nieletniemu wyłudzać pieniądze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.