Wzmożone kontrole policji z okazji imienin

Region

W związku z przypadającymi na obecne dni popularnymi imieninami, policja z Grodziska prowadzi akcję "Trzeźwość". Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli również w powiecie pruszkowskim.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest od 17 do 20 marca. W tych dniach przypada kilka znanych imienin, a z obserwacji policji wynika, że to zwykle powoduje zwiększenie ilości pijanych kierowców na drogach. W środę były imieniny Patryka, Zbigniewa i Józefa. Na czwartek przypada święto Aleksandra. W kolejnych dniach będziemy składać życzenia Bogdanom, Jankom, Markom, Bogusławom i Rafałom.

Już w pierwszym dniu akcji, grodziska policja zatrzymała dwóch rowerzystów. Pierwszy z nich jechał w Regowie. 60-latek miał 1,5 promila alkoholu. Został odwieziony do izby wytrzeźwień. Najprawdopodobniej zabrane zostanie mu prawo jazdy. Pijany zostanie również ukarany 10 punktami karnymi. Poza tym grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany w Adamowiźnie. 55-latek otrzyma mniejszy wymiar kary, gdyż nie przekroczył dopuszczalnej granicy 0,5 promila. Po zbadaniu alkomat wskazał 0,48 promila. Za to wykroczenie grozi mu areszt oraz grzywna w wysokości co najmniej 50 zł. Możliwe jest również odebranie prawa jazdy i naliczenie punktów karnych, choć w takich przypadkach zdarza się do rzadko.

Bardziej bezrobotna jest policja w Pruszkowie, gdzie w ostatnim czasie nie zatrzymano żadnego pijanego kierowcy, ani rowerzysty. Nie oznacza to jednak, że funkcjonariusze śpią.

– Policjanci są wyczuleni na pijanych w takie dni, jak znane imieniny, czy święta. Nietrzeźwi są jednak zawsze priorytetem w działaniach drogówki – powiedziała nam Dorota Nowak, oficer prasowy policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11395

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9012

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8518

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7291

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16