Zatrzymani za próbę włamań – dostali dozór

Grodzisk Maz.

Dzięki systematycznej i wnikliwej pracy grodziskich kryminalnych, udało się zatrzymać dwie osoby podejrzane o włamania. Do tej pory usłyszeli tylko 5 zarzutów.

Policjanci otrzymali zgłoszenia o próbie włamań do obiektów handlowych na terenie jaktorowskiej gminy. Po przeprowadzeniu działań w celu wykrycia sprawców, udało się namierzyć dwie osoby, które mogły dokonać włamań. Mężczyźni zostali zatrzymani w Warszawie.

– Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że 27-latek i 39-latek od około miesiąca brali udział w kilku wspólnych przestępstwach. Dwa z nich, dotyczące usiłowania włamania do sklepu i kiosku, zostały dokonane na terenie jaktorowskiej gminy – relacjonuje asp. szab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Lista ich przewinień jest dłuższa. Są oni podejrzani o dwie kradzieże z włamaniem w Warszawie i usiłowanie kradzieży z włamaniem w Wyszkowie. Mężczyźni usłyszeli po 5 zarzutów karnych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, tymczasem Prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Mundurowi sprawdzają jeszcze, czy nie mają na sumieniu innych czynów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.