Zatrzymali podejrzanego o podpalenie

W minioną środę 17 maja w jednym z bloków przy ul. Wojska Polskiego w Pruszkowie doszło do pożaru na klatce schodowej. Według mieszkańców było to celowe podpalenie. Sprawca został zatrzymany.

Około godz. 5.00 w bloku przy ul. Wojska Polskiego 40 doszło do pożaru. Ogień pojawił się na klatce schodowej. Mieszkańcy podejrzewali, że było to celowe podpalenie. Co więcej kilka godzin później mężczyzna podejrzany o podpalenia ponownie zjawił się w budynku. Po chwili mężczyzna oddalił się z miejsca.

Dwie lokatorki bloku postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęły poszukiwania mężczyzny. Ich działanie przyniosło skutek. Przed południem kobiety zauważyły podejrzanego na ul. 2-go sierpnia. Informację o odnalezieniu podejrzanego przekazały strażnikowi miejskiemu. Funkcjonariusz w tym czasie miał wolne, ale szybko przekazał informacje pozostałym strażnikom.

Po kilku minutach na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy ujęli 57-letniego mężczyznę. Okazało się, że strażnicy znają go z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna został przekazany policjantom, którzy zatrzymali go do przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie podpalenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przyznał się do podpalenia. Strażnikom przekazał zapalniczkę oraz ubiór, w którym dokonał podpaleń.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.