Zatrzymali dwóch poszukiwanych

Region

Zaangażowanie pruszkowskich policjantów w codzienne obowiązki przyniosło kolejne efekty. W ciągu jednego dnia zatrzymali dwie osoby, które unikały kary pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia sumiennie wykonują swoje obowiązki. Nie tylko przeprowadzają interwencje, ale także realizują polecenia sądu i prokuratury. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zatrzymać dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Pierwszy z zatrzymanych to 39-letni mieszkaniec Pułtuska. Miał do odbycia 6 dni kary pozbawienia wolności. Sąd dał mu jednak możliwość zapłacenia grzywny, co pozwoliło mu uniknąć pobytu w zakładzie karnym.

Drugi zatrzymany to 34-letni mężczyzna. Nie miał on już takiej możliwości. Spędzi blisko rok w więzieniu. Dodatkowo będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że poszukiwany od ponad 2 lat mężczyzna, nie powinien prowadzić pojazdów zgodnie z wyrokiem sądu.

Popełniając przestępstwo, każdy musi być świadomy konsekwencji swojego zachowania i nieuchronności kary. Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna zgodnie z art. 239§1 kodeksu karnego.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.