Zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Pierwszym zatrzymanym był 36-letni mężczyzna , który usłyszał aż 9 zarzutów dotyczących kradzieży oleju napędowego. Co więcej zatrzymany nie stosował się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Brak respektowania postanowień sądu traktowane jest w tym przypadku jako przestępstwo.

Drugi zatrzymany „złodziej” to mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Ten usłyszał 8 zarzutów kradzieży paliwa, przestępstw nie stosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Co więcej ostatni z czynów podejrzany dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

Policjanci przypominają, że za przestępstwo kradzieży grozi odpowiedzialność karna nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.