Zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku w Borzęcinie Dużym

Region

Prokuratura postawiła zarzuty kierowcy, który spowodował tragiczny wypadek w Borzęcinie Dużym. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Piotr Skiba, poinformował, że zarzuty dotyczą spowodowania wypadku śmiertelnego przez osobę kierującą pojazdem pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek tuż po godzinie 16:50 na ulicy Kosmowskiej w Borzęcinie Dużym. Kierowca BMW, jadąc w kierunku Ożarowa Mazowieckiego, podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę rowerzystów znajdujących się na chodniku. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane – jedno dziecko zginęło na miejscu, a drugie zostało w stanie ciężkim przetransportowane do szpitala w Warszawie.

Policja ustaliła, że kierowca był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

W sobotę zastosowano wobec sprawcy wypadku trzymiesięczny areszt tymczasowy. Prokurator Piotr Skiba wyjaśnił, że zatrzymany usłyszał zarzuty z artykułów 177 par. 1 i 2 w zbiegu z artykułem 178a par. 1 Kodeksu karnego, w związku z artykułem 11 par. 2 Kodeksu karnego, co oznacza spowodowanie wypadku śmiertelnego przez osobę kierującą pojazdem pod wpływem alkoholu.

Prokurator Krzysztof Sakowski z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, w rozmowie z Polsat News, poinformował, że zatrzymany mężczyzna nie okazał żalu ani skruchy. – W jego wyjaśnieniach nie pojawiła się żadna przyczyna, która mogłaby uzasadnić prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości – dodał.

Zlecono sekcję zwłok zmarłego dziecka. Policja i prokuratura nadal prowadzą czynności śledcze pod nadzorem pruszkowskiej prokuratury oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku w Borzęcinie Dużym”

  1. olo pisze:

    Znając życie obrona pierwsze co zrobi to podważy powołanie prokuratora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły