Zarekwirowali zabawki warte ponad pół miliona złotych

Region

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali halę w Wólce Kosowskiej i znaleźli podrobione zabawki. Ich szacunkowa wartość to przeszło pół miliona złotych.

Funkcjonariusze ze służby celno-skarbowej pojawili się w centrum handlowym w Wólce Kossowskiej. Tym razem zwrócili uwagę na boks handlowy z dziecięcymi zabawkami. Zabawki znajdowały się wewnątrz boksu handlowego. Były poukładane na regałach sklepowych, w koszach oraz przed pomieszczeniem handlowym. Część zabawek leżała luzem na ziemi. Pracownicy pakowali pojedyncze zabawki w zestawy.

Funkcjonariusze znaleźli również puste opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Dodatkowo zabezpieczono naklejki w języku polskim do oznaczania towaru z kodem kreskowym i znakiem CE. Miały one świadczyć o tym, że sprzedawane zabawki spełniają wszystkie wymagania unijne i są bezpieczne dla dzieci.

– Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy, które są właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi – poinformowała Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa.

Dlaczego podrobione zabawki są niebezpieczne dla dzieci? Często zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia, m.in. ftalany, co niejednokrotne potwierdzały badania prowadzone w Laboratorium Celno-Skarbowym.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem. Kara wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.