Zaprojektują Ośrodek Kultury w Książenicach

Grodzisk Maz.

1 grudnia podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej Ośrodka Kultury w Książenicach. Zadanie wyceniono na niecałe 200 tys. zł.

Budynek Ośrodka Kultury ma powstać przy ul. Marylskiego, tuż przy planowanym placu miejskim. Wygospodarowano tam działkę o powierzchni 3,3 tys. mkw. Projekt koncepcyjny Piotra Hardeckiego powstał w 2021 roku.

Według koncepcji budynek OK będzie nawiązywać architekturą do istniejącego budynku szkoły podstawowej przy tej samej ulicy. Koncepcja odsłania nam także projekt głównego placu. Rynek będzie miał wymiary 40 x 40 m – jest to wielkość, która umożliwi organizację pikników, festynów, kiermaszy i innych tego typu imprez. Wzdłuż projektowanego budynku zaplanowano deptak, przy którym będą wejścia do sklepów w sąsiednich budynkach, ogródki kawiarniane, ławki i donice na zieleń.

Co będzie się mieściło w OK? Na parterze zaplanowano hall wejściowy, sala wielofunkcyjna z widownią na 200 miejsc z możliwością podziału na mniejsze sale za pomocą mobilnej ściany akustycznej. Do tego pokój obsługi mieszkańców, toalety i zaplecza. Na piętrze będzie mediateka w formie aranżacji umożliwiającej czasowe wydzielenie 1-2 pomieszczeń za pomocą ścian szklanych, pokój personelu, projektornia, klatka schodowa, winda, toalety i pomieszczenia techniczne. Na poddaszu znajdą się pomieszczenia techniczne, magazynowe i nieużytkowe. Cały budynek ma być przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na dachu zaplanowano instalację ogniw fotowoltaicznych. Ogółem powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosiła ponad 820 mkw.

Teren wokół OK będzie również zagospodarowany. Poza wspomnianym rynkiem i deptakiem, pojawi się dużo zieleni. W propozycji pojawiają się platany, brzozy, olsze, czeremchy i topole, byliny i trawy ozdobne, a także murawa rekreacyjna w formie łączki.

Przetarg na wykonanie projektu wygrała firma Akint Sp. z o.o. z Warszawy. Wykona to zadanie za przeszło 193 tys. zł. Na realizację pierwszego etapu, wykonawca ma 2 miesiące, a na realizację całości – niecały rok.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.