Żałoba narodowa w szkołach

Region

Zgodnie z zaleceniem minister edukacji narodowej, Katarzyny Hall, poniedziałkowe lekcje w szkołach rozpoczęły się minutą ciszy.

Do apelu pani minister dostosowały się wszystkie szkoły z Pruszkowa. Zorganizowano także spotkania z uczniami przy obecności psychologów i pedagogów szkolnych.

W szkole podstawowej nr 8 dyrektor zobowiązała uczniów i personel do noszenia w czasie żałoby narodowej czarnych wstążek przypiętych do ubrania. Podczas specjalnego apelu przytoczono dzieciom cel lotu i okoliczności, w jakich doszło do sobotniej katastrofy. Dyrektor wspomniała o historii Katynia.

W poniedziałek apel z okazji rocznicy tragedii katyńskiej miał odbyć się w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica. Była przygotowana prezentacja na temat wydarzenia sprzed 70 lat. W ostatniej chwili przygotowano dodatkowo prezentację o wydarzeniu z 10 kwietnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.