Zakupy w niedziele? Kiedy niedziele handlowe w 2023 r.

Region

W 2023 r. zakupy w niedzielę wypadają w styczniu, kwietniu, czerwcu, sierpniu i grudniu. Na zakupy będziemy mieli sześć i „pół” niedzieli.

Handel w niedziele został ograniczony już kilka lat temu. Zakaz handlu był stopniowo wprowadzany od 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy robić tylko przez dwie niedziele w miesiącu. Rok później była to już tylko jedna niedziela. Obecnie niedziele handlowe są wskazane przez rząd. Część osób uważa, że to dobre rozwiązanie, jednak jest tez wielu przeciwników ograniczania handlu w niedziele.

W 2023 r, będziemy mieli nie siedem, ale sześć i „pół” handlowej niedzieli. Skąd ta połowa? Ostatnia niedziela handlowa wypada… 24 grudnia, czyli w wigilię, a tego dnia zgodnie z przepisami czas pracy jest skrócony do godziny 14.00.

Kiedy zatem wypadają niedziele handlowe w 2023 r.? Oto lista:
– 29 stycznia
– 2 kwietnia
– 30 kwietnia
– 25 czerwca
– 27 sierpnia
-17 grudnia
– 24 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Zakupy w niedziele? Kiedy niedziele handlowe w 2023 r.”

 1. paca pisze:

  Zaprawdę kochany jest ten rząd że tak dba o te matki Polki żeby niedziele spędzały z rodziną i jednocześnie o ojców żeby mogli się w te niedzielę napić i to przez całą dobę 365 dni w roku. I żeby sklep z gorzałą był bliziutko. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…

 2. Dorotka pisze:

  24 – Wigilia – handlowa??? No juz bez przesady… sobota wystarczy!!!

  • Anonim pisze:

   Dziwi cię to? Przecież od dawna wiadomo, że jest to zakaz wyłącznie ideologiczny i przeżarty hipokryzją. Masz pracowniku handlu obowiązek nie pracować w niedziele bo pan kaczka chce mieć odpowiedni tlum w kościółku zeby czuć sie dobrze, ale na wigilie pan kaczka chce mieć świeże warzywka w rosołku, a nie kupione wczoraj więc bedziesz zap…alał z dala od rodziny w te rodzinne święto zapchlony kasjerze sługusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły