Zakończono postępowanie dyscyplinarne policjantów związanych z wypadkiem w Dawidach Bankowych

Pruszków

Postępowanie dyscyplinarne dotyczące dwóch policjantów, którzy na początku roku rozbili radiowóz w Dawidach Bankowych, zakończyło się. Jaki był jego wynik?

Przypomnijmy: do wypadku doszło 2 stycznia w Dawidach Bankowych. Policjanci zostali wezwani na interwencje dotyczącej pożaru. Po dotarciu na miejsce nie potwierdzili wcześniejszych informacji i zakończyli działania. W drodze powrotnej funkcjonariusz stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Okazało się, że w radiowozie oprócz policjantów jechały również dwie nastolatki, które zostały poszkodowane w wypadku.

Wobec funkcjonariuszy zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Komendant stołeczny policji zdecydował natomiast o zawieszeniu dowódcy patrolu.
Początkowo śledztwo w sprawie wypadku radiowozu z dwiema nastolatkami w środku, jak również nieudzielenia pomocy prowadziła Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Następnie przejęła je Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Zakończyło się właśnie postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów. Jaki jest jego wynik?

Wobec dowódcy patrolu postępowanie zostało umorzone, ponieważ ten przeszedł na emeryturę. Nie zostanie mu ona odebrana, ponieważ zarzuty prokuratorskie nie dotyczą współpracy z grupą przestępczą ani korupcji.

Drugi policjant został uznany za winnego i zostały wobec niego wyciągnięte konsekwencje służbowe, jednak nie zostało wskazane, jakie konkretnie (mogło to być zarówno upomnienie, jak i wyznaczenie na niższe stanowisko, czy obniżenie stopnia). Funkcjonariusz pozostał w służbie.

Dodatkowo wobec nich toczy się osobne postępowanie prokuratorskie. Jeśli młodszy z policjantów zostanie skazany wyrokiem prawomocnym, zostanie on wydalony ze służby.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Zakończono postępowanie dyscyplinarne policjantów związanych z wypadkiem w Dawidach Bankowych”

 1. taaaaaaa pisze:

  Do kościoła i na policję warto chodzić…………..

 2. kpt. bomba i jego rodzina pisze:

  na policję nie chodzimy bo tam umierają ludzie od paralizatora ,

 3. ***** *** pisze:

  Jeśli ten co przeszedł na emeryturę, nie jest winny, to proszę podać jego imię i nazwisko. Przecież to nie jest tajne

 4. Dr. Hackenbush pisze:

  Dlaczego postępowanie prokuratorskie toczy się tylko w stosunku do młodszego policjanta? Chyba przejście na emeryturę nie chroni przed wszczęciem postępowania?

 5. Janus pisze:

  To jakieś żarty.

 6. Obywatele pisze:

  Uff jesteśmy bezpieczni

 7. robot pisze:

  Straszliwa kara – emerytura. W wieku lat? 40?

 8. Chwd pisze:

  Śmiechu warte.Tyle czekali aż przejdzie na emeryturę i wszyscy zadowoleni

 9. Radosław pisze:

  Śmiech na sali.. I tak dziwne, że całościowo się nie dało zamieść pod dywan.. ? Gdzie wyroki z kodeksu karnego ja się pytam!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły