Zainteresowanie kolektorami słonecznymi stale rośnie

Region

Pruszkowskie spotkanie informacyjne w sprawie możliwości udziału wunijnym programie instalacji kolektorów słonecznych, przyciągnęło do Hali „Znicza” ok. 700 osób. To rekord frekwencji wśród dotychczas przeprowadzonych spotkań.

Trudno się dziwić, bo szansa zaopatrzenia domu w instalację solarną do bezpłatnego podgrzewania wody jedynie za 15% jej rynkowej wartości (czyli za ok. 2 tys. zł), działa na wyobraźnię na tyle silnie, że przyciąga nawet dotychczasowych sceptyków. Zestawienie ciągle rosnących cen gazu i co za tym idzie coraz większych kosztów ogrzewania z jednorazowym, niewysokim wydatkiem załatwiającym sprawę na wiele lat, jest bardzo wymowne.

Nie dziwi zatem, że popularność solarów rośnie w gminach powiatu pruszkowskiego. Po Michałowicach i Pruszkowie do programu przystąpiły Piastów, ostatnio dołączył Brwinów, a najnowsze doniesienia mówią też o Raszynie.

Zainteresowanych spotkaniami informacyjnymi w poszczególnych gminach odsyłamy na strony internetowe urzędów miejskich i gminnych. O terminach zaplanowanych na początek kwietnia spotkań informacyjnych dla mieszkańców Piastowa i Brwinowa informowaliśmy też na naszym portalu.
Dla mieszkańców Pruszkowa, podobnie jak w Michałowicach, uruchomiono w tej sprawie specjalną, bezpłatną infolinię – 801 000 909

Pełną informację o systemie oraz procedurze zapisowej można znaleźć na stronie urzędu miasta:  www.pruszkow.pl  w zakładce „Unia Europejska” i dalej „Solary”.

Spotkanie informacyjne Brwinów

Spotkanie informacyjne Piastów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.