Zadzwonił „pracownik banku”. Straciła dużą sumę pieniędzy

Grodzisk Maz.

Mieszkanka Grodziska Mazowieckiego padła ofiara oszustwa. Kobieta straciła 50 tys. zł. Oszust podszył się pod pracownika banku. Policja apeluje o ostrożność.

„Na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” – oszuści prześcigają się w pomysłach, które mają im ułatwić „zarobek”. W ostatnim czasie najpopularniejszą metodą wyłudzeń jest właśnie ta ostatnia opcja – „na pracownika banku”. Przedstawiając się jako pracownik banku złodzieje w trakcie rozmowy wykradają potrzebne informacje o naszym koncie m.in. dane do logowania. Niekiedy zachęcają nas nawet do przelewów.

Właśnie w taki sposób została oszukana mieszkanka Grodziska Mazowieckiego. – Do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za pracownicę jednego z banków. Poinformowała, że na dane klientki ktoś próbuje uzyskać kredyt i aby mu to uniemożliwić powinna pilnie sama zawrzeć umowę pożyczki na najwyższą możliwą sumę i uzyskane w ten sposób środki przelać na bezpieczne konto bankowe. Gdy kobieta wykonała te zadania okazało się, że 50 tysięcy złotych trafiło na konto oszusta, a jej pozostała pożyczka do spłacenia – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci apelują również o ostrożność. Jeśli tylko mamy jakiekolwiek podejrzenia co do tożsamości kontaktującej się z nami osoby, należy natychmiast przerwać połączenie! Bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy i jak dużo wiemy o tego typu oszustwach, nie warto dać się wciągnąć w rozmowę, która w konsekwencji może doprowadzić nas do utraty oszczędności. Nie instalujmy na komputerach, smartfonach czy tabletach nieznanych nam aplikacji. W rękach oszustów są to sprawne narzędzia do kradzieży danych do logowania lub innych ważnych informacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Zadzwonił „pracownik banku”. Straciła dużą sumę pieniędzy”

 1. Cwaniak. pisze:

  Głupich ludzi trzeba strzyc. Szzacunek dla oszustów. Za debilizm trzeba płacić. A wy frajerzy dalej wyrzucajcie opszczędności życia przez balkon. Po to jesteście frajerzy.

 2. dr chichot pisze:

  zgłaszam nową metodę „na małżonka ” : szanowna pani , małżonek zabarłożył w moim łóżku i nie chce wyjść . za odpowiednią sumę podam pani adres przebywania i gratis dołożę intymne zdjęcia . kobietka leci z kapuchą po chłopa a odpowiednia ekipa czyści jej lokal … można ?

 3. Adaś pisze:

  To brzmi mniej więcej tak. Dzwoni do kogoś osoba podająca się za strażaka i mówi, że ktoś chce podpalić jego dom. Aby to uniemożliwić, należy podpalić swój dom zanim zrobi to przestępca. Czy ta Pani by to zrobiła?

  • Anonim pisze:

   Nie zrobiła, bo skutek jest oczywisty. Oszuści są dobrzy w mydleniu oczu i wpływaniu na swoje ofiary. A takie myślenie jakie pokazujecie czyli „haha patrzcie jaka głupia, kto głupi by się na to nabrał” to tylko korzyść dla oszustów bo ich ofiary będą jeszcze bardziej się bały o tym rozmawiać zeby nie wyjść na głupią. Nigdy nie miałeś doczynienia z głupia procedurą? Twoj komentarz jest jak analiza powypadkowe, ktoś ma pół sekundy ja podjecie decyzji a następnie ktoś orzez godzinę to analizuje i po 50 minutach wpada na pomysł… „a właśnie a dlaczego nie zrobiłeś tak przecież wtedy byś uniknął wypadku”.
   Czasem masz gorszy dzień, malo czasu, inne problemy na głowie i jeszcze ktoś właśnie kradnie twoje pieniądze, ale tu mam receptę co zrobić.
   Oczywiście że to jest głupie ale ludzie tak działają i oszuści o tym wiedzą. To że ktoś 5 razy odparł atak oszusta nie znaczy, że będzie robił to wiecznie. Jakby te metody nie działały to by takich oszustw nie było z takich ludzi są dziesiątki, a pewnie setki. Jedna oszukana na dwa miesiące na 50 tyś zł i masz niczego sobie pensję. Więc możesz nękać ludzi i dwa miesiące dzwonić w nadziei, że przez te dwa miesiące pracy złapiesz jedną osobę, która akurat się pomyli.
   Widziałeś nagranie o tym niepełnosprawnym którego kontrolowali za brak maseczki ale jak chcieli go przeszukać stwierdził, że nie może zdjąć kurtki bo jest chory, więc policjanci stwierdzili „nie chcesz zdjąć kurtki tutaj to wyskoczysz z majtek na komendzie” i go zabrali na komendę i przeszukali rozbierając do naga. Czy coś znaleźli – oczywiście ze nie chodziło o zmarnowanie komuś czas i upokorzenie. Teraz gość dochodzi swoich spraw w sadzie pewnie wygra ale jak sie odwlecze to pies pójdzie na emeryturę i nic mu nie zrobią. Żyjemy w państwie absurdalnych decyzji i dziwisz się że ludzie boją się mocniejszych od siebie? Wierzę że ktoś kogo dotknęły niesprawiedliwości może pomyśleć „ok absurd ale znowu się nie posłucham, zabiorą mi pieniądze i znowu powiedzą że to moja wina bo się nie słuchałam”.

 4. ddzz pisze:

  typowy wyborca pisu xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły