Zadbają o bezpieczeństwo na drogach

Region

Święta to nie dla wszystkich tylko czas odpoczynku i spotkań z rodziną. Te kilka najbliższych dni to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy zadbają o bezpieczeństwo podróżnych. Jednak pamiętajmy, że najbardziej odpowiedzialni za to czy dojedziemy cali i zdrowi jesteśmy my sami.

W okresie świątecznym zazwyczaj panuje wzmożony ruch na wszystkich drogach. Policjanci z „drogówki” będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Policjanci będą zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszają. Będzie sprawdzany stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Funkcjonariusze będą w szczególności reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia będące główną przyczyną wypadków drogowych oraz eliminować z dróg uczestników pod wpływem alkoholu lub środków działających do niego podobnie. Szczególną uwagę zwrócą także na bezpieczeństwo pieszych.

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów śniegu miejscami może zalegać błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Policjanci apelują o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia!

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zadbają o bezpieczeństwo na drogach”

  1. Anonim pisze:

    I co poprawili bezpieczeństwo, czy stanęli sobie tam gdzie można dużo mandatów wystawić a kolizję i wypadki jak zwykle były bo policja nie staje tam gdzie przekroczenie prędkości jest niebezpieczne (więc mało osób przekracza ale gdy już ktoś to zrobi to robi się bardzo niebezpiecznie – a więc jest duży potencjał poprawy bezpieczeństwa kosztem małej ilości okazji do wystawienia mandatów) czy stanęli tak gdzie nigdy nie ma wypadków ale jest za niskie ograniczenie (więc nikt nie stwarza zagrożenia przekraczając prędkość, kierowcy widząc to zaczynają masowo przekraczać prędkość w tym miejscu nie powodując żadnych kolizji ani wypadków bo bezpieczna prędkość jest ewidentnie dużo wyższa niż ograniczenie, a więc jest masa okazji na wystawianie mandatów jak lecisz na kasę zamiast zapewniać bezpieczeństwo)…

  2. Andrzej Nowak pisze:

    Od kilku mięsięcy w Pruszkowie nie ma policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły