Zaczepiali policjanta na służbie

Region

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzut znieważenia policjanta. Obaj z balkonu mieszkania w kierunku funkcjonariusza słali wulgaryzmy - czytamy na stronie pruszkowskiej policji.

Podczas suto zakrapianej imprezy 50-letni Tadeusz Sz. i 20-letni Kamil S. w kierunku przechodzącego w pobliżu dzielnicowego na służbie skierowali wyzwiska i wulgaryzmy. Funkcjonariusz nie zareagował słownie, ale wezwał posiłki. Po wejściu do mieszkania mundurowi zastali pięć osób, w tym wspomnianych dwóch mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani.

Na komendzie niepokorni mieszkańcy zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. U młodszego z nich wykryto 1,5 promila w wydychanym powietrzu, u starszego dwa razy więcej.

Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia policjanta na służbie. Grozi im do roku pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Jednocześnie stwierdzili, że takiej głupoty nie popełniliby, gdyby byli trzeźwi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.