Zabytkowa oficyna pięknieje

Nadarzyn

Od lutego w Nadarzynie trwają prace związane z remontem zabytkowej oficyny. Czas ucieka, a pracy jeszcze jest sporo. Władze Nadrzyna podkreślają, że robią wszystko, by prace udało się zrealizować w terminie.

W ramach prac oficyna w parku w Młochowie zyska m.in. nowe pokrycie dachowe, nową stolarkę okienną i drzwiową oraz nowe tynki. W budynku zostaną zamontowane wszystkie wymagane instalacje.

Jak przebiegają roboty? Krótką relację przekazał wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński. – Po osiągnięciu kompromisu z konserwatorem zabytków w sprawie stolarki okiennej oraz ornitologiem w kwestii bytujących w budynku ptaków remont oficyny zachodniej zespołu pałacowo – parkowego w Młochowie ponownie ruszył pełną parą. Pracownikom firmy wykonawczej udało się wysuszyć stare, zawilgocone mury, położone zostały zewnętrzne tynki i nowe poszycie dachowe. Wewnątrz budynku trwają prace instalatorskie i murarskie – zaznacza Zwoliński. – Cały czas … i już pewnie do samego końca będziemy walczyli z czasem, aby we wrześniu oddać budynek mieszkańcom do użytku – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.