Zabytki z regionu z dofinansowaniem na remont

Region

Wiemy, które zabytki z regonu otrzymają dofinansowanie na remont. Dotacje zostały przyznane w ramach programu rządowego.

Samorządy już niebawem otrzymają dofinansowania na remonty, prace konserwatorskie i roboty budowlane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. To już druga edycja w tym roku. Na które zabytki w regionie samorządy otrzymają dofinansowanie?

Powiat pruszkowski

Gmina Miasto Pruszków – Renowacja zabytkowego Kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie – 500 tys. zł,
Gmina Michałowice – Remont zabytkowego cmentarza z okresu I Wojny Światowej w Pęcicach- prawie 165 tys. zł,
Gmina Michałowice – Rewitalizacja Kościoła Parafialnego i Cmentarza w Pęcicach – prawie 3,5 mln zł,
Gmina Raszyn – Remont ogrodzenia wraz z bramą wjazdową – kościół św. Szczepana w Raszynie – 500 tys. zł.

Powiat grodziski

Gmina Baranów – Remont Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie – 900 tys. zł,
Gmina Jaktorów – Realizację prac budowlano-konserwatorskich elewacji i wnętrza kościoła pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie – ponad 1,37 mln zł
Gmina Milanówek – Remont zabytkowej Willi Wandzin – 500 tys. zł,
Gmina Żabia Wola – Prace remontowe, modernizacyjne oraz konserwatorskie w zabytkowym Kościele Parafialnym Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie – 400 tys. zł,
Powiat grodziski – Przeprowadzenie prac remontowych zewnętrznych elewacji zabytkowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym – 147 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Zabytki z regionu z dofinansowaniem na remont”

  1. Brwinowianin pisze:

    Spieszmy się kochać inwestycje infrastrukturalne czy dofinansowania przeróżne bo tak szybko odejdą jeśli POwrócą złodzieje i manipulanci z KO(PO)

  2. m pisze:

    na 9 projektów 7 to nieruchomości kościelne. to są jakieś jaja

  3. Anonim pisze:

    Na Zachodzie bez zmian. Prawie całą kasę zgarnął KK. A można by ratować choćby dawną Piątkę, która za parę lat się rozpadnie (a wtedy deweloper postawi tam klocka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły