Zabezpieczyli narkotyki, broń i pieniądze. Akcja kontrterrorystów w powiecie grodziskim

Region

Policjanci ze stołecznego pododdziału kontrterrystycznego oraz przewodnik z psem weszli na teren jednej z posesji na terenie powiatu grodziskiego. Funkcjonariusze wspólnie z kolegami z wydziału kryminalnego grodziskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę i zabezpieczyli narkotyki, broń, amunicję i dużą sumę pieniędzy.

W trakcie działań związanych z wykrywaniem przestępstw narkotykowych grodziscy policjanci wytypowali miejsce gdzie może być przetrzymywana znaczna ilość narkotyków. Mundurowi z Grodziska Mazowieckiego o wsparcie poprosili kolegów ze stołecznej policji – pododdział kontrterrorystów oraz przewodnika z psem wyspecjalizowanym w poszukiwaniu narkotyków. Rankiem weszli na jedną z posesji.

Po wejściu do budynku skierowali się do kotłowni. Tam w piecu znaleźli bryły białej substancji przygotowane do spalenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli podejrzane przedmioty i rozpoczęli przeszukanie całego budynku. W innych miejscach znaleźli torbę foliową i kilka małych torebeczek z białym proszkiem.

W budynku mieszkalnym, garażu i budynku gospodarczym policjanci znaleźli również broń długa i krótka oraz amunicję. Mundurowi zabezpieczyli również sporą sumę pieniędzy oraz sprzęt komputerowy i telefony. — W trakcie czynności policjanci ustalili, że wszystkie znalezione rzeczy należą do 39-letniego właściciela posesji, który został zatrzymany na miejscu. Mężczyzna nie posiadał zezwoleń na dwie jednostki broni palnej i amunicję do niej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały znalezione pieniądze i samochód mężczyzny. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nie tylko posiadał niedozwolone substancje w domu, ale także wielokrotnie handlował nimi, co stało się jego stałym źródłem dochodu – informuje asp. Sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyzna po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie usłyszał zarzuty karne dotyczące udzielania narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci kilkuset gramów amfetaminy i kilku gramów mefedronu oraz posiadania bez wymaganych zezwoleń 2 sztuk broni palnej i amunicji.

Na wniosek prokuratora Sąd w Żyrardowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.