Za znieważenie policjanta może spędzić rok w więzieniu

Region

Mieszkaniec Pęcic zjawił się na brwinowskim komisariacie z dość nietypowym problemem. Gdy funkcjonariusze wyjaśnili mu, w jaki sposób może rozwiązać swoją sprawę, mężczyzna zaczął rzucać wyzwiskami.

W poniedziałek, 10 maja w brwinowskiej komendzie zjawił się 53-letni Marian W. Mężczyzna chciał, aby funkcjonariusz wyjaśnił mu, dlaczego urząd pocztowy nie wywiązał się z powierzonego zlecenia i dodatkowo obciążył go kwotą 6 złotych. Dyżurny wyjaśnił 53-latkowi, że tego typu sprawy powinien skierować do kierownika poczty. Po otrzymaniu tej informacji Marian W. stał się bardzo agresywny.

Znajdujący się na komisariacie funkcjonariusze usłyszeli obelgi dotyczące pracowników poczty oraz opinię o demokracji panującej w naszym kraju. Policjanci chcieli uspokoić mężczyznę, jednak ich wysiłki poszły na marne. Mężczyzna nie słuchał poleceń, dodatkowo zaczął ubliżać dyżurnemu jednostki. Funkcjonariusz usłyszał, co może go spotkać po służbie.

53-letni Marian W. za wulgarne wypowiedzi i znieważenie policjanta na służbie został zatrzymany. Doprowadzenie go do pomieszczeń policyjnych nie było łatwe. Mężczyzna szarpał się i zapierał o każdą napotkaną futrynę. Okazało się, ze zatrzymany 53-latek był pod wpływem alkoholu. Teraz Marian W. usłyszy zarzut znieważenia policjanta, za który grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.