Za kradzież kabla mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat

Region

Grodziscy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnychza kradzież 200 kg miedzianego kabla. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komendy w Grodzisku Mazowieckim wpłynęła informacja o kradzieży miedzianego kabla z jednej z miejscowych firm. Policjanci zaraz po dotarciu na miejsce wraz z kierownikiem zakładu rozpoczęli przeszukiwanie posesji. Szybko udało się odnaleźć miejsce przestępstwa. W jednym z pomieszczeń znajdował się naruszony zwój przewodu.

Podczas ustalania sprawców wyszło na jaw, że kradzieży dokonali pracownicy firmy. Czterej podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani. Marcin R. (25 lat), Mariusz S. (27 lat), Włodzimierz K. (37 lat) oraz Zdzisław Z. (42 lata) przyznali się do zabrania 200 kg miedzianego przewodu oraz sprzedaży fantu na złom.

Policjanci w jednym z pobliskich skupów złomu zabezpieczyli pocięty na kawałki kabel. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut kradzieży, za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.